(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skrzynia z modelami jachtów motorowych (Nr 5853686)

Skrzynia z modelami jachtów motorowych

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

20

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Raczej skrzynia

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1550.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Piantedo

19 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

29 lut 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których przewóz wymaga nadzwyczajnej ostrożności uważa się paczki, które często ulegają uszkodzeniom oraz bywają delikatne i nietrwałe. Należą do nich np. instrumenty muzyczne, przedmioty tłukące się, antyki, wyroby gliniane oraz przedmioty wykonane z kruchych tworzyw. Pośród najczęściej przewożonych rzeczy natrafimy na gitary, szklane kabiny prysznicowe, szyby samochodowe, lampy, zegary oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia prawidłowego zabezpieczenia transportu jest kluczowa. Opłaca się wziąć tworzywa chroniące jak przykładowo: folia stretch, folia bąbelkowa oraz papier. Folii bąbelkowej oraz kartony dobrze jest wziąć do zabezpieczenia mniejszych elementów – można je uzyskać w markecie budowlanym lub w portalach internetowych. Natomiast folia stretch używana będzie do owinięcia całego przedmiotu. Do osłonięcia przesyłki można użyć także pledy, styropian, gazety, ubrania i taśmy.

 

Koszt przewozu przesyłki o wielkiej ostrożności

 

Cena przewozu paczki, która domaga się specjalnej ostrożności zależy od ciężaru i formatów, jak również od trasy pomiędzy miejscem załadunku oraz miejscem wyładunku. Na końcową cenę może wpłynąć także niezbędność zapewnienia surowców ochraniających przez firmę przewozową. Na przykład, za przewóz lustra na odcinku Warta - Gliwice wydano prawie 250 zł. Tymczasem za przewóz zegara nad kominek na odcinku z Łodzi do Holandii kosztowało 200 PLN. Za przewóz rzeźby kamiennej z Umianowic do Warszawy zapłacono 300 zł.