(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

skrzynia z obrazami (Nr 7620542)

skrzynia z obrazami
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
skrzynia z obrazami
160 x 110 x 20 cm
40 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
40 kg
Dystans
854 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Dobiercice

Od 6 kwi 2021 do 20 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Büdelsdorf

Od 7 kwi 2021 do 22 kwi 2021


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki jest tematem, któremu wypada przeznaczyć sporo uwagi, dlatego że są to z reguły przedmioty o znacznej wartości, czy to finansowej, czy sentymentalnej.

            Żeby zlecić ten typ transportu w portalu Clicktrans, wybierz opcję „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy przeświadczenie, iż paczka zostanie zauważona przez firmę transportową. Jeżeli chcesz, żeby firma transportowa zapakowała malowidło czy posąg, dodaj taką wiadomość w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, możesz także ustalić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Kiedy chcesz sam opakować dzieło sztuki do przewozu, pamiętaj o garści istotnych wskazówkach. Folia bąbelkowa będzie perfekcyjna do osłonięcia z zewnątrz przedmiotu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli zawijasz nią malowidło, folia stretch nie powinna dotykać do farby, dobrze jest wcześniej zawinąć dzieło w inną, nieklejącą tkaninę, np. w prześcieradło. Jeżeli starasz się przetransportować rzecz w pudełku czy skrzyni, bezwzględnie zapełnij puste przestrzenie między dziełem sztuki a przegrodami pudła. Warto do tego użyć specjalne bloki styropianowe lub plastikowe napełniacze, często sprawdzą się także, pogniecione kawałki papieru, przykładowo magazynów. Ważne jest, żeby opakowanie było jedynie odrobinę większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć poruszania się w obrębie skrzyni.

            Cena przewozu rzeźby może być nadspodziewanie niska. Zrealizowany w portalu Clicktrans transport sporego obrazu na trasie Warszawa – Kraków odbył się za tylko 100 PLN.