(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

skrzynka (Nr 4941930)

skrzynka

Długość [m]:

0.6

Szerokość [m]:

0.4

Wysokość [m]:

0.22

Waga w kg (łączna):

22.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

skrzynka

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 345.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Krosno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

30 wrz 2019


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy dysponujemy do przewiezienia mniejszy towar, który nie wymaga zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania całej przestrzeni, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do ciężarówek stosowanych w transporcie LTL zalicza się wozy, których waga przekracza 3,5 t. i pozostałe maszyny spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka oraz furgon. Typ samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i wielkość. Wypada także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, należy opisać opakowanie. Ważna jest także informacja w tematyce usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy także załadunek i wyładunek. Istotny może być także termin wykonania transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.