Σκύλος κουτάβια x 2 (Nr 7755897)

Σκύλος κουτάβια x 2
Waga
Sztuk
Σκύλος κουτάβια
8 kg
2
Łączna waga:
16 kg
Dystans
2907 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

Od 1 lis 2021 do 7 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, gdy mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.