(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-16 10:04

Skuter

(Nr 2159085)
Skuter

Marka i model:

Kymco grand dink

Waga w kg (łączna):

135.00

Dystans: 374.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Zamość, 22-400, Polska

Od 17 lis 2017 do 4 gru 2017

Adres i termin dostawy

Oświęcim, Polska

Termin elastyczny