(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-19 18:47

Skuter

(Nr 2165250)
Skuter

Marka i model:

Honda Silwer Wing

Waga w kg (łączna):

220.00

Dystans: 243.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Dąbrowa Górnicza, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczytna, 57-330, Polska

Termin elastyczny