(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-25 12:17

Skuter

(Nr 2319668)

Marka i model:

Kymco Agility Carry

Waga w kg (łączna):

60.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 180.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Białystok, 15-001, Polska

5 lut 2018

Adres i termin dostawy

Mińsk Mazowiecki, 05-300, Polska

11 lut 2018