(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-30 19:45

skuter

(Nr 2336536)
skuter

Marka i model:

Vespa Cosa 125

Waga w kg (łączna):

300.00

Dystans: 1360.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Piza, Włochy

15 lut 2018

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

28 lut 2018