(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-24 00:54

Skuter

(Nr 2410080)
Skuter

Marka i model:

Skuter 125

Waga w kg (łączna):

60.00

Dystans: 2147.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Andernos-les-Bains, 33510, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łódź, 93-208, Polska

Termin elastyczny