(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skuter (Nr 2484136)

Skuter

Marka i model:

Honda vision 110

Waga w kg (łączna):

102

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1705.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Kingston Upon Thames

26 mar 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Radom

Od 28 mar 2018 do 29 mar 2018


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.