(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SKUTER (Nr 312380)

SKUTER

Marka i model:

KEEWAY MATRIX

Waga w kg (łączna):

75

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1295.80 km

Adres i termin nadania

Holandia, Rotterdam, 3022LH, VAN CITTERSTRAAT, 53

Od 1 paź 2015 do 10 paź 2015

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, GARWOLIN, 08-400, BUDZEŃ, 10

Od 1 paź 2015 do 10 paź 2015


Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.