(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

skuter (Nr 3195526)

Marka i model:

Keeway 125 superlight

Waga w kg (łączna):

134

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Dystans: 1691.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 14 wrz 2018 do 18 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg

Od 1 paź 2018 do 16 paź 2018


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.