(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skuter 50cc (Nr 2606884)

Marka i model:

Vespa ET2

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [zł]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1590.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Villa Di Serio

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Siedlce

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.