(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 17:39

Skuter 80kg

(Nr 2332428)
Skuter 80kg

Marka i model:

Malguti centro 50

Waga w kg (łączna):

80.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 552.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Nowy Sącz, 33-304, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nowy Tomyśl, 64-300, Polska

Termin elastyczny