(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skuter Daelim 125 i motocykl Suzuki GSXR 600 (Nr 3967914)

Marka i model:

Daelim 125 i Suzuki GSXR 600

Waga w kg (łączna):

350

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1610.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.