(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-09-24 14:02

Skuter Direct Bikes z Angli do Polski (Nr 1141502)

Marka i model:

Direct Bikes DB50QT-11

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1644.60 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, South Kirkby, WF9 3AT, Barnsley Road, 174

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Dźwirzyno, 78-131, Rybacka, 8

Termin elastyczny