Skuter elektryczny Bili Bike Robo-S 3000W (Nr 7551436)

Skuter elektryczny Bili Bike Robo-S 3000W
Waga
Sztuk
Skuter elektryczny Bili Bike Robo-S 3000W
Długość
180 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
3298 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Monako, Monako, Monaco-Ville

Od 1 maj 2021 do 9 maj 2021

Adres i termin dostawy

Cypr, Dystrykt Nikozja, Nikozja

Od 9 maj 2021 do 23 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.