(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-10-21 17:43

Skuter Honda 300,silnik 125 cm, 3 kegi,walizka. Z Londyn DO Lubelskie

(Nr 1285131)

Dystans: 1808.90 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Gmina Hounslow, tw3

Od 21 paź 2016 do 31 paź 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Abramów, 21-143, wielkolas, 25

Termin elastyczny