(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-01 09:11

Skuter jawa 50 waga 60kg.

(Nr 2340800)

Marka i model:

Jawa 50 mały skuter o wadze 60 kg.

Waga w kg (łączna):

60.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 471.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Binczarowa, 33-332, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rawicz, 63-900, Polska

Od 2 lut 2018 do 7 mar 2018