(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skuter Kymco Xciting 400 (Nr 5716007)

Marka i model:

Kymco Xciting 400i

Waga w kg (łączna):

170.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 445.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Mszana Dolna

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Biała Podlaska

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.