(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skuter Lambretta 50s (Nr 5090350)

Skuter Lambretta 50s

Marka i model:

Lambretta 50s

Waga w kg (łączna):

90

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1293.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Staszów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Brabant, Eindhoven

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.