(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skuter Manet 100 (Nr 7227405)

Waga
Sztuk
Skuter Manet 100
Długość
210 cm
105 kg
1
Łączna waga:
105 kg
Dystans
564 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

Od 15 sty 2021 do 19 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Zalasewo

Od 15 sty 2021 do 24 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Właściwie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.