(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-22 09:59

skuter rex

(Nr 2996404)

Marka i model:

rex 125

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 984.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kempten, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lubliniec, 42-700, Polska

Termin elastyczny