(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-22 09:50

Skuter Romet

(Nr 2996388)
Skuter Romet

Marka i model:

Romet 125

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 886.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bielsko-Biała, 43-300, Polska

1 sie 2018

Adres i termin dostawy

Latisana, 33053, Włochy

31 sie 2018