(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-05-27 13:20

skuter snieżny i quad (Nr 2755276)

Marka i model:

polaris rmk800, sportsman 850

Waga w kg (łączna):

700.00

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1074.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Od 11 cze 2018 do 17 cze 2018

Adres i termin dostawy

Spytkowice, 34-745, Polska

Od 17 cze 2018 do 18 cze 2018