(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skuter suzuki burgman (Nr 5852684)

Skuter suzuki burgman

Marka i model:

Zozoki

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 674.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Brzeg

Od 13 lut 2020 do 20 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 13 lut 2020 do 20 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.