(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skuter wodny (Nr 4853366)

Skuter wodny

Długość [m]:

450

Szerokość [m]:

150

Wysokość [m]:

100

Waga w kg (łączna):

450.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 320.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Ryn

7 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Sierakowice

15 wrz 2019


Transport skuteru wodnego

Przewóz skuterów wodnych nie należy do najłatwiejszych. Problemem w transporcie skutera są jego wymiary, takie jak: długość, która przekracza trzy m., szerokość i wysokość, które też są większe niż jeden metr. Waga skutera wodnego może wahać się pomiędzy 100 a 400 kg. Do tego, należy mieć w pamięci, że skuter bywa cennym sprzętem. Aby przewieźć skuter wodny należy mieć naczepkę, busa albo ciężarówkę. W czasie przewozu skutera warto solidnie go ochronić tak, żeby nie uszkodził się podczas transportu.

Niezależnie od wariantu samochodu, który będzie transportować skuter wodny powinno się mieć pasy mocujące, które unieruchomią skuter w trakcie transportu. Dlatego, że skuter wodny jest ciężki, powinno się zwrócić uwagę, aby rozlokować go blisko osi kół, żeby nie naruszać osi tylnej pojazdu. Lekceważąc umiejscowienie ciężkiego towaru, można zepsuć samochód transportujący. Skuter wodny nie dysponuje kołami, dlatego w trakcie załadunku trzeba mieć maszynę, która położy skuter na pojazd, np. mały dźwig. Można również mieć platformę wjazdową, która uprości załadunek.

Gdy nie mamy możliwości samodzielnie przewieźć skuter wodny, warto skorzystać z usług przewoźników. Żeby sprawnie oraz za sensowne pieniądze zlokalizować firmę transportową, trzeba użyć giełdy przewozowej Clicktrans, na której znajduje się tysiące przewoźników. Wystarczy wystawić ofertę transportu, napisać markę i model skutera albo jego wielkość i wagę, a w kilka chwil tysiące przewoźników zostanie poinformowanych o naszej potrzebie. Dużo przewoźników przeanalizuje zlecenie oraz poda cenę transportu.

Koszt przewozu skutera wodnego uzależniony jest zwykle od odcinka jaki jest do pokonania oraz czy znajduje się na naczepce. Na przykład, transport skutera wodnego Yamaha xlt1200 na trasie Słupsk - Dąbki - koszt wyniósł 99zł, natomiast przewóz skutera na naczepie na odcinku Portsmouth (Wielka Brytania) - Legnica (ponad 1300 kilometrów, gdzie odbyła się dodatkowo przeprawa promem) - cena wyniosła 1150 złotych.