Skuter wodny (Nr 7392043)

Skuter wodny

Długość [m]:

3.5

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

350

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2523.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Cork, Cork

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg

9 lip 2021


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łodzie” figuruje wiele różnych łajb żeglujących. Rozpoczynając od mniejszych, jak: kajaki, motorówki, po przez większe, takie jak: żaglówki. Przy przewozie żaglówek, przede wszystkim tych dużych, ważną kwestią jest ich waga. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki przewóz łodzi, musi wiedzieć czy transport przekroczy 3,5 tony. Gdy dojdzie do przekroczenia 3,5 tony, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL i firma transportowa ma obowiązek posiadać w samochodzie narzędzie typu: viaBox.

Podczas przewozu motorówki - niezależnie od jej gatunku - dobrą praktyką jest wynieść jak najwięcej elementów ruchomych, a te których nie można usunąć umocować w taki sposób, aby się nie ruszały. Dobrze jest posiadać świadomość, że elementy ruchome mogą zniszczyć jacht w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu łajby czy też jachtu na ogół uzależniony jest od ciężaru, rozmiaru jak i odcinka do pokonania. Gdy samodzielnie nie możemy przewieźć łódkę, zalecamy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Można w kategorii: „Łodzie” zlecić za free ogłoszenie, a w parę sekund wiadomość zostanie dostarczona do wielu setek przewoźników, którzy przeanalizują wypisany ładunek oraz przedłożą swoje oferty. W ten sposób na jednej platformie posiada się wgląd do wielu wycen różnych firm przewozowych. Czym staranniej będzie nakreślony transport, tym dokładniejsza będzie podana cena takiego transportu.

Przykładowo, cena dla kajaka mieści się w zakresie od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Cena motorówki śr. gabarytu, przeważnie zaczyna się od 1,2 zł/km, a cena większego jachtu - to przeważnie widełki 2,5-3 zł/km.