(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skuter wodny na przyczepce (Nr 8004397)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Skuter wodny na przyczepce
400 x 150 x 120 cm
250 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
250 kg
Dystans
327 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Wolin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transport jachtu

Żeby dostać dokładną wycenę za przewóz żaglówki, trzeba podać wielkość oraz wagę łodzi. Takie dane można otrzymać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się od krańca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość liczy się w najszerszym miejscu żaglówki. Rozeznanie się w wymiarach jachtu pomoże firmom transportowym dopasować właściwą naczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

W sytuacji, jeśli zestaw przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze żaglówki jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem żaglówki, wypadałoby zabrać jak najwięcej rzeczy i zostawić tylko te, jakie są konieczne na łodzi. Wszelkie rzeczy, jakie pozostały na żaglówce powinny być ochronione i przymocowane. Żagle jachtu powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu jachtu
Koszty przewozu żaglówki związane są głównie od wielkości i ciężaru żaglówki, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu małych jachtów zaczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za przewóz żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za przewóz jachtu na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.