(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skuter/wózek elektryczny inwalidzki-Meyra Cityliner 410+ 4-kołowy (Nr 6135284)

Marka i model:

Skuter/wózek inwalidzki/elektryczny 4-kołowy-f.Meyra-Cityliner 410+

Waga w kg (łączna):

95

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 759.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Leżajsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Słubice

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.