(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-22 16:54

Skuter x 6 szt.

(Nr 2172432)
Skuter x 6 szt.

Marka i model:

Nieznana

Waga w kg (łączna):

70.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1049.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Vicenza, 36100, Włochy

Od 8 gru 2017 do 15 gru 2017

Adres i termin dostawy

Katowice, Polska

Termin elastyczny