(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-05 17:21

small motorcycle

(Nr 2258980)
small motorcycle

Marka i model:

morini 350

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 601.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

     Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Arnhem, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wokingham, Wielka Brytania

Termin elastyczny