Small Pet Dog (Nr 7577352)

Small Pet Dog
Waga
Sztuk
Small Pet Dog
9 kg
1
Łączna waga:
9 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Czechy, Kraj Południowomorawski, Brno

Od 24 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Indie, Maharasztra, Mumbai, Mumbai City, Maharashtra, India

Od 24 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.