Smart (Nr 5541339)

Smart

Marka i model:

Ford Ka

Waga w kg (łączna):

950

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3276.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Genua

15 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.