(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SMART DLA STUDENTKI- Saarbrücken, Niemcy (Nr 2135151)

Marka i model:

SMART

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 868.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

6 lis 2017

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saara, Saarbrücken

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.