(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Smart Forfour (Nr 6584976)

Smart Forfour
Waga Sztuk:
Smart Forfour 2 Gen. (2015 - 2020) Hatchback
Długość
352 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
154 cm
ok. 1095 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1095 kg
Dystans 1833 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Esslingen

Od 12 lis 2020 do 13 lis 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Δράμα

Od 16 lis 2020 do 17 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.