(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 20:53

Smart Fortwo

(Nr 3003000)

Marka i model:

Smary Fortwo

Waga w kg (łączna):

750.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1307.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Arezzo, 52100, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Katowice, 40-431, Polska

Termin elastyczny