(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Smart Fortwo (Nr 4682860)

Smart Fortwo

Marka i model:

Smart Fortwo

Waga w kg (łączna):

750.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1200.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Limburgia, Venray

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.