(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Smart Fortwo (Nr 6417789)

Waga Sztuk:
Smart Fortwo 1 Gen. (1998 - 2002) Hatchback
Długość
249 cm
Szerokość
151 cm
Wysokość
152 cm
ok. 730 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 730 kg
Dystans: 455 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 30 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 10 wrz 2020 do 11 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.