Smart Fortwo (Nr 7233106)

Smart Fortwo
Waga
Sztuk
Smart Fortwo 1 Gen. [restyling] (2000 - 2007) Hatchback 3-Doors
Długość
250 cm
Szerokość
151 cm
Wysokość
154 cm
ok.
725 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
725 kg
Dystans
2636 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Albania, Tirana, Tirana

Od 16 maj 2021 do 23 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Torrevieja

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.