Smart Fortwo (Nr 7235839)

Smart Fortwo
Waga
Sztuk
Smart Fortwo 3 Gen. (2014 - 2020) Hatchback
Długość
269 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
155 cm
ok.
982 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
982 kg
Dystans
2694 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 1 sie 2021 do 4 sie 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Lefkada, Lefkada

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.