Smart Fortwo (Nr 7636051)

Smart Fortwo
Waga
Sztuk
Smart Fortwo 3 Gen. (2014 - 2020) Cabrio cabriolet
Długość
269 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
155 cm
ok.
1007 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1007 kg
Dystans
2644 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Weimar

26 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Huelva

29 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.