Smart Fortwo (Nr 7652276)

Smart Fortwo
Waga
Sztuk
Smart Fortwo 3 Gen. (2014 - 2020) Hatchback
Długość
269 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
155 cm
ok.
982 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
982 kg
Dystans
2788 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 2 sie 2021 do 29 sie 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 1 wrz 2021 do 12 wrz 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.