Smart Fortwo (Nr 7676552)

Smart Fortwo
Waga
Sztuk
Smart Fortwo 2 Gen. (2007 - 2012) Cabriolet 2-Puertas
Długość
269 cm
Szerokość
155 cm
Wysokość
154 cm
ok.
765 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
765 kg
Dystans
1988 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Trewir

Od 10 maj 2021 do 24 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.