(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Snakke kb (Nr 5464898)

Snakke kb

Długość [m]:

6.80

Szerokość [m]:

2.10

Wysokość [m]:

1.90

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Dystans: 1427.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Aust-Agder, Arendal

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Opole

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Przewóz łodzi z silnikiem

Koszt transportu łodzi z silnikiem uzależniony jest zazwyczaj od wymiaru i wagi łodzi, a także od długości trasy jaka jest do pokonania. Koszt przewozu niedużej łodzi motorowej to 1,20 zł/km. Tymczasem koszt transportu większej łodzi motorowej lub dużego jachtu to blisko 2,50 - 3 zł/km. Cena przewozu małych, nieciężkich łodzi dla wędkarzy rozpoczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego wynosi niecałe 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, przetransportowanie łodzi o ciężarze całkowitym 200 kilogramów na trasie Olsztyn – Jasło (552 kilometry) kosztował 649 zł, czyli 1,20 zł/km. Za przewóz łodzi o wadze 350 kilogramów na odcinku z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 km) kosztował 550 zł, czyli 2,30 zł/km.

Za transport jachtu o wadze aż 700 kg na odcinku Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 kilometry) cena wyniosła 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 zł/km.

Nim wycenimy transport łodzi warto upewnić się, czy wymiary podane przez producenta to faktyczne wymiary łodzi. Długość liczymy od końca dziobu do środka rufy, za to szerokość wskazuje punt, w jakim łódź z silnikiem jest najszersza.

Formalności

Przy transporcie łodzi radzi się wybór mniej uczęszczanych tras jak i również unikanie godzin o wysokim natężeniu ruchu drogowego. Masa zestawu nie powinna być większa niż 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas firmę transportową obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź będzie przewożona drogą morską, konieczne jest posiadanie papierów uprawniających do pływania. Należy poinformować przewoźnika, czy łódź jest ubezpieczona, a także czy posiadają w łodzi środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.