(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-28 16:33

Soda octavia

(Nr 2120535)
Soda octavia

Marka i model:

Skoda

Waga w kg (łączna):

1497.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Railway Road, Dungannon, BT71 4AR, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Killyman Road, Dungannon, BT71 4AS, Wielka Brytania

Termin elastyczny