(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Sofa, łóżko, 4 komody, opony, 2 rowery (Nr 5502352)

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 1125.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Euskirchen

Od 6 gru 2019 do 15 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym i długotrwałym procesem, mimo to, kiedy optymalnie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            Na początek warto przeprowadzić eliminację posiadanych przedmiotów. Jeśli czegoś od dawna nie używamy lub jeżeli jest niedziałające, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych rzeczy przydadzą się mocne kartony, które można kupić lub podpytać o nie w pobliskim supermarkecie, który zazwyczaj przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, można wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo rozdzielić segregatory na parę pudeł, aby bezproblemowo było je przenieść. Podpisanie każdego kartonu ułatwi przy wypakowywaniu mebli i meblowaniu się w nowym domu. Duże meble warto rozkręcić, aby zapobiec uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Gdy mamy materiały osłaniające, na przykład jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej wrażliwe meble, a kiedy nie posiadamy folii, wówczas możemy zastosować pledy, prześcieradła i obkleić normalną taśmę klejącą. Podczas gdy niepokaźne rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając przewóz należy powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, czy też utrudnienia w dojeździe pod dom. Koniecznie należy powiedzieć, jeśli występują specjalne kryteria odnoszące się do konkretnych mebli.

            Najlepsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo specjalistycznych przewoźników składa swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku oraz chronienie naszego dobytku.