(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Sofa, Pralka, Szezląg, Czesc samochodowa (Nr 4888430)

Waga w kg (łączna):

250

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Dystans: 30.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Kostowiec

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie nieprostym i czasochłonnym procesem, mimo to, kiedy poprawnie ją obmyślimy, powinna przebiec bez większych komplikacji.

            Na początek należy przeprowadzić eliminację posiadanych rzeczy. Jeżeli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub kiedy jest popsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych rzeczy przydadzą się wytrzymałe pudła, które należy kupić lub zapytać o nie w pobliskim sklepie, który i tak przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, można wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równomiernie porozkładać ciężar, na przykład porozdzielać segregatory na kilka pakunków, aby z łatwością było je przetransportować. Opisanie każdego pudła pomoże przy wypakowywaniu rzeczy i meblowaniu się w nowym miejscu. Duże meble warto rozmontować, żeby zapobiec zniszczeniom, co uprości pracę firmie transportowej. Jeżeli posiadamy surowce chroniące, na przykład jak folię strech, możemy owinąć bardziej kruche meble, a jak nie posiadamy folii, wówczas warto wziąć pledy, prześcieradła i obkleić typową taśmę klejącą. Tymczasem mniejsze meble zawińmy w ubrania czy ręczniki nim rozmieścimy w paczce.

            Zamawiając przewóz należy powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne trudności w dojeździe pod lokal. Dodatkowo należy powiedzieć, jeśli pojawiają się specjalne wymogi dotyczące konkretnych mebli.

            Najlepsze ceny przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo profesjonalnych firm transportowych oferuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i zabezpieczenie twojego majątku.