(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

sporo obrazów na płótnie,dwie teczki malarskie, mikrofalówka, stolik nocny, walizka karton dwa worki (Nr 6283032)

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

dom

Dystans: 263.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Łagiewki

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie skomplikowanym oraz czasochłonnym procesem, mimo to, gdy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto dokonać eliminację posiadanych mebli. Gdy czegoś od dawna nie stosujemy lub jak jest popsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania różnych mebli nadadzą się wytrzymałe kartony, które należy kupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który z reguły wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, można wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, żeby równo rozłożyć ciężar, na przykład rozdzielić naczynia na kilka pudeł, aby prościej było je przenieść. Opisanie każdego pakunku uprości przy rozpakowywaniu mebli i aranżowaniu się w nowym mieszkaniu. Większe meble warto rozkręcić, aby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Jeżeli posiadamy materiały chroniące, na przykład jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej kruche rzeczy, a gdy nie posiadamy folii, wówczas możemy użyć pledy, pościel i zakleić typową taśmę samoprzylepną. Natomiast niepokaźne meble okręćmy w papier czy ręczniki nim umiejscowimy w paczce.

            Zlecając transport warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, bądź trudności w podjeździe pod lokal. Koniecznie należy poinformować, jeżeli pojawiają się nietypowe wymogi dotyczące konkretnych przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych przewoźników składa swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i osłanianie twojego mienia.