(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 23:55

Sprinter crafter gola RAMA

(Nr 2160972)

Marka i model:

SPRINTER RAMA crafter

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [zł]:

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 857.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Freystadt, 92342, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Człuchów, 77-300, Polska

Termin elastyczny